سوئیچ بانکی چیست؟

سوئیچ بانکی چیست؟ + راهنمای دریافت سوئیچ بانکی

امروزه بسیاری از کسب و کارها و افراد به دلیل سود حاصل از دستگاه‌های خودپرداز ( ATM) اقدام به تهیه و دریافت این دستگاه‌ها نموده‌اند.

اولین قدم پس از تهیه خودپرداز ایجاد ارتباط بین دستگاه و بانک مورد نظر می‌باشد. که ارتباط بین اطلاعات بانک و دستگاه از طریق سوئیچ بانکی ایجاد می‌شود. در ادامه این مطلب بیشتر با سوئیچ بانکی و راهنمایی‌هایی در اتباط با دریافت سوئیچ بانکی آشنا میشویم.

سوئیچ بانکی چیست؟

سوئیچ بانکی واسطه‌ای در برگیرنده سخت افزار، نرم افزار و پایگاه داده که اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها را  بین دستگاه پذیرنده (خودپرداز) و مقصد تراکنش جابه جا می‌کند.  در واقع وظیفه اصلی سوئیچ خودپرداز انجام تراکنش می‌باشد.

در واقع این سیستم امور مربوط به ارائه خدمات در خارج از شعب بانک را انجام می‌دهد.

سایر وظایف این سوئیچ میتوان به بررسی اصالت پیام‌ها، ثبت اطلاعات جهت پیگیری، ارسال و دریافت اطلاعات نیز نام برد.

برای دریافت سوئیچ خودپرداز به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در هنگام انتخاب بهترین سوییچ خودپرداز باید به نکاتی از جمله ارائه خدمات به صورت شبانه روزی در تمامی ایام هفته، عدم قطعی، سرعت بالای انتقال داده ها، امکان استفاده از تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب و امنیت بالا توجه نمود.

روتر چیست؟

یک تجهیز کوچک است که دو شبکه متفاوت را به یکدیگر متصل کرده و بهترین مسیر ارسال اطلاعات از یک شبکه به شبکه ای دیگر را بر اساس یک IP مشخص می‌نماید. IP  که بانک در اختیار پذیرنده سوئیچ قرار می‌دهد توسط روتر ست می‌شود و از این طریق تمامی اطلاعات از جمله اطلاعات هویتی، تراکنش‌ها، کارت به کارت، مانده حساب و … توسط روتر خودپرداز به صورت رمزنگاری به سرورهای بانک ارسال می‌شود. این اطلاعات رمزنگاری ارسال می‌شود و امکان دسترسی هکر‌ها به اطلاعات را به صفر می‌رساند.

معرفی سوئیچ‌های بانکی که توسط مانی‌تک ارائه می‌شود

سوئیچ بانک دی

سوئیچ بانک دی به عنوان بهترین و محبوب ترین سوئیچ بانکی در کشور شناخته شده است. سوئیچ‌های مختلفی برای اتصال دستگاه خودپرداز به بانک مربوطه وجود دارد، اما با در نظر گرفتن مجموعه‌ای از معیارها، از جمله سود خالص، مدت زمان دریافت سوئیچ، تسویه پول گذاری و … ، سوئیچ بانک دی بانک موفق به کسب عنوان “بهترین سوئیچ بانکی” شده‌است.

سوئیچ بانک سینا

سوئیچ‌های مختلفی جهت ارتباط دستگاه خودپرداز با بانک مربوطه وجود دارد، اما با درنظر داشتن یک سری از ملاک‌ها درخواست‌های‌ دریافت سوئیچ بانک سینا را افزایش داده‌است. از جمله مدت زمان کوتاه فعال سازی سوئیچ، تسویه پول گذاری و …  از ویژگی‌های مثبت این سوئیچ بانکی می ‌توان نام برد.